ObrazyTechnika

Tryptyk

Tryptyk w malarstwie oznacza kompozycję składającą się z trzech części tworzącą spójną w ujęciu artystycznym całość. Wynikać ona może z takich cech wspólnych jak temat lub kolorystyka. Elementy mogą być również kopiami samych siebie w trzech identycznych egzemplarzach. Obrazy ręcznie malowane na płótnie w formie tryptyku, prezentowane w ofercie sklepu internetowego dobrasztuka.pl prezentują nowe spojrzenie na sztukę i nowe możliwości wykorzystania jej w aranżacji wnętrz. Tryptyk bowiem nie musi oznaczać jednolitej formy. Obrazy mogą być dzielone na różne sposoby, które prezentujemy poniżej.

Podział symetryczny, asymetryczny, układ kaskadowy, poziomy, pionowy – pozwalają na uzupełnianie wnętrz o różnym rozplanowaniu. Ciekawą formą prezentacji obrazu trójdzielnego jest forma 3D czyli przestrzenna. Forma ta nadaje głębi i znacząco przekłada się na odbiór wizualny, przykuwając wzrok i zmieniają odbiór przestrzeni. Zresztą tryptyki same w sobie potrafią zmienić optycznie wygląd wnętrz. Kompozycje pionowe nadadzą wrażenie iż pomieszczenia są wyższe niż w rzeczywistości, a znów rozciągnięte i wydłużone w poziome poszerzają je.

Tematyką tryptyku może być wszystko – od tradycyjnych pejzaży, motywów roślinnych, martwej natury po abstrakcje i grafiki. Z ich pomocą można urządzić nie tylko nowoczesne wnętrze jak kojarzyć się może ich forma ale również stylowe, klasyczne pokoje czy sale. Obrazami tymi można zarówno ożywić jak równoważyć wystrój co nadaje tej formie obrazu cechy uniwersalności i z pewnością znajdzie ona uznanie jeszcze u nie jednej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × five =