Obrazy

Skąd czerpać inspiracje do tworzenia obrazów

Wskazówek jak szukać i skąd czerpać inspiracje potrzebują przede wszystkim początkujący rysownicy czy malarze. Nim odnajdą oni swój styl potrzeba wiele godzin praktyki, a także zapoznania się z różnymi technikami malarskimi.

Do tego skąd czerpać inspirację do tworzenia i doskonalenia warsztatu nie potrzeba jakichś wymyślnych metod. Istnieje kilka sprawdzonych pomysłów, dzięki którym nie będzie trzeba się zastanawiać co namalować. Jedynym problemem stanie się brak czasu na przelewanie pomysłów na papier czy płótno.

Inspiracji może dostarczać każdy obiekt napotkany na drodze. Wystarczy się rozejrzeć dookoła i nawet najzwyklejszy przedmiot może zmienić się w podstawę do pięknego malowidła. Także otaczające nas dźwięki mogą inspirować. Muzyka może wprawiać nas w różne nastroje i w zależności od nich rodzą się emocje, które można przelewać na płótno. Muzyka może również przywoływać różnie obrazy w naszych głowach i te wizje można również zobrazować.

Ciekawych tematów do tworzenia mogą nam dostarczyć własne sny. Warto przemyśleć to co nam się przyśniło, gdyż z pozornie dziwnej wizji może nam wyjść niezły materiał na obraz ręcznie malowany. Z pewnością będzie on oryginalny i niecodzienny.

Bogatym źródłem tematów są na pewno telewizja, filmy czy też z książki. Możemy zobrazować znaną scenę lub wymyślić całkiem nowe zakończenie historii, przelewając ją na papier. Wybrany czy wymyślony motyw możemy zobrazować w dowolnej formie czy technice – pejzaż, portret, szkic, kolarz, tryptyk, plakat, grafika, itd.

Poezja także jest dobrym źródłem czerpania inspiracji. Czytając wiersze możemy się postarać zilustrować emocje nam towarzyszące. Prace innych niezależnie jakiej dziedziny dotyczą często mogą stać się inspiracją do tworzenia własnych dzieł. Najważniejsze aby nie kopiować tego co inni swoją pracą stworzyli.

Warto też zatrzymać swoją uwagę na życiu codzienny – fragment rozmowy, bawiące się dzieci, zwykłe obowiązki, jakaś wycieczka lub coś co dostrzegliśmy kątem oka potrafi dostarczyć ciekawej treści do większego motywu.

A gdy czujemy się zmęczeni procesem twórczym warto przejść się na spacer czy trochę poruszać. Mózg zostaje dotleniony, ciało się odpręża i w ten sposób wena łatwiej do nas powróci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × five =