Obrazy

Obraz elementem aranżacji

Jak nie trudno zgadnąć jednym z elementów wystroju wnętrz mogą być obrazy. W wielu domach to właśnie one stanowią element aranżacji, nieraz dominujący.

dobrasztuka.pl

Oczywiście poza byciem ozdobą pełnią one jednocześnie wartość artystyczną. Odpowiednio dobrane obrazy mogą odmienić nawet najnudniejszą aranżację. Warto jednak pamiętać, że ich wybór musi być uzależniony od wielu czynników. Wbrew pozorom, nie tylko sam obraz jest istotny, ale także takie elementy jak rama czy konkretna wielkość dzieła. Jeśli nie zwrócimy uwagi na te kwestie, wybrany obraz może nie być najlepiej dopasowany do specyfiki naszego mieszkania, tym samym sprawiając, że nie uzyskamy upragnionego efektu. Natomiast odpowiednio dobrany obraz sprawi, że dane pomieszczenie nabierze zupełnie innego charakteru.

Bez większego wysiłku można odmienić nawet wyjątkowo nudną i przewidywalną aranżację. Wszystko jednak zależy od tego, czy uda nam się w odpowiedni sposób dopasować konkretny obraz do aktualnego charakteru naszego salonu czy sypialni, kierując się przy tym także względami kolorystycznymi. Obrazy w ciemnych barwach okażą się doskonałym dopełnieniem do salonu, w którym rządzi ciemny brąz lub czerń. Obrazy kolorowe, żywe lub wręcz pstrokate urozmaicą nowoczesny pokój czy biuro. Można także zdecydować się na wystrój z zastosowaniem kontrastu, aby przełamać dominujący kolor – niezależnie czy chodzi o ciemną stylistykę czy jasną.

Właściwie to nie ma określonych schematów co i jak powinno się łączyć, najlepiej w tym względzie kierować się własnymi, indywidualnymi preferencjami względem sztuki. Jeżeli natomiast chodzi o tematykę i klasyczne wnętrza to coś co do nas przemawia, idealnie sprawdzą się w nich obrazy reprodukcje, obrazy historyczne czy wszelkie obrazy ręcznie malowane o tematyce pejzażu, martwej natury. Gdy jednak wolimy bardziej nowoczesny wystrój wnętrz, lepiej zdecydować się na obrazy abstrakcje. Tego typu dzieła cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród współczesnych amatorów sztuki, a co za tym idzie oferta jest bogata i różnorodna. Obrazy te lepiej odnajdą się we współczesnych aranżacjach ze względu na wyróżniającą je niebanalną kolorystykę. To ich znak rozpoznawczy poza nietypową tematyką. Na pewno tak oryginalne obrazy sprawdzą się w roli dekoracji i podkreślą charakter ozdabianego pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + five =