Obrazy

Jak wybrać odpowiedni obraz na prezent?

Obraz powinien pasować zarówno do osoby, która ma go otrzymać jak i do jej domu. Najlepiej dopasować dzieło bezpośrednio pod pomieszczenie w którym ma się znaleźć. Najbezpieczniej jest wybrać salon z tego choćby względu, że jako pokój gościnny będzie nam najlepiej znany. Kiedy możemy zapoznać się z wnętrzem, jego stylem i aranżacją nie będziemy w ciemno wybierali kompozycji jaką ma prezentować nasz obraz. Oczywiście można zastanowić się nad kupnem obrazu do innego pokoju, jednak jeśli nie zostaliśmy zapoznani z wnętrzami całego domu czy też mieszkania lepiej nie zakładać jaka tematyka będzie odpowiednia.

Dla tradycjonalistów najlepiej wybrać obraz klasyczny jednoczęściowy. W sklepach z obrazami znajdziemy szeroką gamę motywów i wzorów, a także dobierzemy stosowne ramy. Możemy też wybrać obraz z zadrukowanymi bokami, gdzie rama nie będzie w ogóle potrzebna. Obraz taki będzie niejako połączenie tradycyjnej formy i nowoczesności. Dobór odpowiedniej oprawy ma znaczenie dla samego obrazu, gdyż może ona podkreślić charakter dzieła czy też wzmocnić jego aparycje.

Do popularnych obecnie mieszkań w stylu nowoczesnym (lofty, skandynawskie aranżacje, minimalistyczne wnętrza) dobrze jest sięgnąć po obrazy abstrakcje. Kierunek jest obecnie dość popularny i nie brakuje ofert sprzedaży obrazów z tej kategorii. Internet jest pełny sklepów z obrazami gdzie prezentują swoje dzieła młodzi artyści. Wyszukanie odpowiedniego motywu nie będzie zatem trudne.

Obraz na prezent nie musi być koniecznie dziełem ręcznie malowanym. Tańszą alternatywą są plakaty czy cyfrowo drukowane obrazy canvas. Współczesne techniki komputerowe pozwalają na przeobrażenie w obraz praktycznie każdej grafiki, rysunku, zdjęcia, motywu, kopii itd. Jeżeli potrzebujemy czegoś personalnego to również nie stanowi dziś problemu. Obrazy na zamówienie wykonuje wiele artystów zatem jeżeli nic nie spełni naszych oczekiwań odnośnie obrazu na prezent warto skontaktować się z wybranym artystą i według konkretnych wytycznych zlecić wykonanie indywidualnej kompozycji. Pamiętajmy aby zawsze przy wyborze kierować się gustem i stylem osoby której będziemy wręczać obraz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one + twenty =