ObrazySztukaTechnika

Fotoobrazy

Fotoobrazy stały się ostatnio modne, łatwe do wykonania, stosunkowo niedrogie, a w dodatku masz na nie wpływ. Z obrazem łączy je drewniana rama, płótno, które zwykle rozciągają na nim malarze, aby następnie pokryć je farbą. Obrazy te to tak naprawdę zdjęcia, które za pomocą ploterów przenoszone są na płótno. Tą techniką można utrwalać na płótnie dosłownie wszystko: ulubione fotografie, zdjęcia bliskich, obrazki, kopie malowideł.

Fotoobrazy to doskonałe rozwiązane dla osób, które chcą niewielkim kosztem udekorować mieszkanie. Stworzą w mieszkaniu wspaniałą atmosferę o osobistym charakterze. Na płótno można przenosić zdjęcia swoich ulubionych krajobrazów, fotografie przerobione komputerowo. Tą techniką nawet sam możesz skomponować obraz na ścianę.

Obrazy na zamówienie wykonane na płótnie są gotowe do powieszenia na ścianie. Stanowią nowoczesny element wystroju, który może być wydrukowany w poziomie lub pionie. Obrazy te do złudzenia przypominają prawdziwe, ręcznie malowane obrazy. Bardzo popularne są fotoobrazy w formie tryptyków. To całość złożona z trzech odpowiednio skomponowanych elementów. Obrazy wieloczęściowe to świetny pomysł na niebanalną ozdobę każdej ściany.

Obrazy albo zdjęcia drukowane na płótnie są idealnym rozwiązaniem, gdy poszukujemy dekoracji nowoczesnej, eleganckiej, a zarazem tradycyjnej. Obrazy na ścianie pobudzają do działania lub odprężają. Każdy z nas powinien posiadać w swoim domu taką ozdobę. Fotoobraz może stanowić oryginalną, ozdobę wnętrza lub prezent dla bliskiej osoby.

Każdy zamówiony obraz z zadrukowanymi bokami to gotowy produkt do powieszenia i dodatkowa rama nie jest nam potrzebna. Pozwala to więc na zredukowanie dodatkowych kosztów, które wiązałyby się z zakupem ramki oraz oprawieniem w nią zamówionego obrazu. Obraz ten doskonale będzie wyglądał trzymając się wyłącznie na ramie wewnętrznej. Fotoobraz można oprawić w ramę drewnianą lub aluminiową, a także szkło czy passe-partout. Dzięki temu nasz obraz będzie zapewniał większe walory estetyczne.

Zamawiając fotobraz ważną kwestią jest jakoś płótna, na którym będzie wykonana kopia. Tańszą wersją są z pewnością obrazy wykonane na tzw. canvasach, czyli materiałach syntetycznych z domieszką poliestru. Ten rodzaj tkaniny nie jest szczególnie trwały. Pod wpływem temperatury i światła słonecznego może się marszczyć i blaknąć. Wielkość obrazu można dopasować do swoich potrzeb. Fotoobrazy można wykorzystać na różne sposoby, możemy udekorować nimi mieszkanie i sprawić by miało wyjątkowy charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + six =