Obrazy

5 sposobów na zmianę wnętrza

Czasami proste zabiegi wystarczą aby odświeżyć, zmienić czy przearanżować wnętrza w naszych domach.

Do najprostszych z nich należą takie zabiegi jak przemalowanie ścian w taki sposób aby optycznie je powiększyć czy też namalowanie ram dookoła drzwi i okien w kolorze o kilka tonów ciemniejszym niż ściany aby je ożywić. Drugim sposobem jest wykorzystanie dekoracji do odmienienia naszych salonów czy sypialni. Kilka drobiazgów potrafi nadać całkiem innego wyrazu. Donice z kwiatami, kuferki, pudełka ozdobne, naklejki na ściany czy obrazy nowoczesne albo tradycyjne olejne – każda zmiana, nawet najdrobniejsza potrafi odmienić opatrzone nam już kąty.
Nudę można przełamać też poprzez dodanie mebla czy typowej dekoracji w całkiem odmiennym stylu niż posiadamy. Przykładowo proste wnętrza, minimalistyczne, lub tradycyjne można przełamać jakimś nowoczesnym elementem, krzykliwym jak obrazy abstrakcyjne.

dobrasztyka.pl
dobrasztuka.pl

Dla osób które lubią eksperymentować i tworzyć propozycja rękodzieła może stać się inspiracją. Z powodzeniem we własnym zakresie możemy stworzyć nowe oblicze naszych wnętrz. Pomysłów na ręcznie robione ozdoby znajdziemy w internecie i magazynach mnóstwo. Nowa tapicerka na krzesła, oryginalne poszewki na poduszki, ozdobne aplikacje na firany, ręcznie malowane szkło i wiele innych pomysłów można zrealizować z odrobiną chęci. Wiele inspiracji odnajdziemy w książkach, katalogach i magazynach i z powodzeniem możemy je wykorzystywać w sowich 4 kątach. Z pomocą idą również aplikacje komputerowe, za pomocą których stworzymy wizualizację naszych pomysłów.

Odrobina wiary we własne siły i chęć skorzystania z dostępnych narzędzi w połączeniu z kilkoma uniwersalnymi zasadami i mamy gotowy do swoich marzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nine + fourteen =